Vytápění a chlazení na míru pro každý případ použití

Průmyslové plošné vytápění/chlazení LoWaTec – správná volba pro každou budovu.

0+
Projektů Máme bohaté zkušenosti
0%
Spokojenost Zákazníci jsou důkazem
0let
Technologie Osvědčený systém
0let
Rozšířená záruka Garance kvality

Úspora ve vytápění

Systémém velkoplošného vytápění / chlazení a aktivace betonového jádra BKT značky LoWaTec znamenají značnou úsporu pro všechny majitele nebo provozovatele budov.

Výhoda plošného podlahového vytápění LoWaTec pro stavebníky i spotřebitele spočívá ve velké úspornosti díky absolutní prostorové volnosti, jelikož neexistují žádná rušivá topná zařízení. Stejnoměrný teplotní profil, žádné nevyužité prostory  pod stropem haly, nepatrné proudění vzduchu a žádné zvíření prachu, jakož i prostředí podporující pracovní výkony díky vysoké teplotní pohodě jsou dalšími přednostmi tohoto systému.

Možnosti vytápění od LoWaTeC

 LOGISTIKA – VÝROBA – NÁKUPNÍ CENTRA – PRODEJNY – TOVÁRNY – MONTÁŽNÍ HALY – VENKOVNÍ PROSTORY

1.

Pro různé stavební požadavky u plánovaných objektů je potřeba individuální řešení. Tyto požadavky se přitom liší, např. ve způsobu využití budovy, architekturou, požadovaným komfortem, výběrem zdroje tepla, př. chladu, jakož i zákonnými normami. K tomu je zapotřebí předem dobře naplánovat průmyslové vytápění / chlazení  pro danou budovu.

2.

U průmyslového plošného vytápění / chlazení LoWaTec může být hala o rozměru až 6 000 m² připojena na jeden jediný rozdělovač. To nás odlišuje od klasického průmyslového plošného vytápění, kde může být na jeden rozdělovač připojena plocha pouze do cca 1 200 m².

3.

TÍMTO DOCHÁZÍ K VELKÉ ÚSPOŘE NÁKLADŮ DÍKY REDUKOVANÉ ROZVODNÉ SÍTI V HALE O ROZLOZE CCA 6 000 M².

U PRŮMYSLOVÉHO SYSTÉMU LOWATEC JE REÁLNÁ MONTÁŽ CCA 500 – 2 000 M² ZA 1 DEN.

Přednosti průmyslového plošného vytápění / chlazení LoWaTec

Ušetříte peníze

Jak co nejúsporněji mohu svoji nemovitost provozovat? Průmyslové plošné vytápění od LoWaTecu se vyznačuje energeticky úsporným způsobem provozu. Jako nízkoteplotní topný systém výrazně zvyšuje účinnost zdroje tepla. Tato nízká provozní teplota je možná hlavně díky velkoplošnému topnému tělesu v podlaze haly. Využitím tepla z výrobních procesů a použitím tepelných čerpadel systému země × voda, lze dostatečně snížit náklady výroby tepla, popř. chladu.

Žádné náklady na údržbu

Oproti klasickým, viditelným topným systémům nevznikají u plošného vytápění žádné náklady na údržbu, jako např. čištění, výměny nebo nátěru, jelikož topení je umístěno v podlaze haly.

A co konstrukce podlahy?

Průmyslové plošné vytápění sebou nenese žádné zvýšené požadavky na konstrukci podlahy. Dá se integrovat do téměř každé konstrukce podlahové desky. Montáž potrubí se provádí do betonové desky a je zafixováné upevňovací lištou zakotvenou v podlaze nebo se upevní na výztuž v betonu – nejčastější řešení. Průmyslové plošné vytápění LoWaTec přitom nemá žádný vliv na dopravní zátěž podlahové desky, dle návrhu statika.

Prostorová volnost

Jelikož průmyslové plošné vytápění LoWaTec je zabudováno v podlaze, dochází k optimálnímu využití prostoru a rozdělení tepla. Celková plocha může být využita jako výrobní nebo skladovací plocha, aniž by vznikaly chladné oblasti ve stínu záření. Kromě toho se tak vyvarujeme speciálním požadavkům na statiku a konstrukci stropu haly.

Zdravé pracovní klima

Podle nařízení pro pracoviště nesmí být žádný pracovník vystaven tepelné nepohodě, jako např. velkému teplotnímu rozdílu mezi oblastí nohou a oblastí hlavy, nebo silnému odvodu tepla nad podlahou při teplotách povrchu pod 18 °C. Průmyslové plošné vytápění LoWaTec zajistí rovnoměrně rozložené, mírně sálavé teplo a žádné zvíření prachu.

Vybavte se do budoucnosti

Rozhodující předností průmyslového plošného vytápění LoWaTec je možná (i dodatečná) instalace tepelného čerpadla, kogenerace, jakož i rekuperace tepla, jako zdroje tepla. Náklady na energii v posledních letech stále rostou. Pro budoucnost a konkurenceschopnost je nejlépe vybavit váš objekt vytápěcím systémem LoWaTec.

Vybrané realizované projekty